بیوگرافی کامل و جدیدترین عکس های لئوناردو دیکاپریو و نامزدش کلی روهرباچ

لئوناردو دیکاپریو

بیوگرافی و زندگی نامه لئوناردو دیکاپریو

کوکا : لئوناردو دی کاپریو با نام اصلی لئوناردو ویلهلم دی‌کاپریو به انگلیسی Leonardo DiCaprio در 11 نوامبر 1974 در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا متولد شد.

پدرش جورج دی کاپریو نویسنده کتاب‌های کومیک و مادرش ارمهاین ایندربرکن هستند. مادر و پدر لئو هنگامی که تنها یک سال داشت از یکدیگر طلاق گرفتند و لئوناردو همراه مادرش در محله فقیرنشینی با نام ایکو پارک که موسوم به زاغه‌های هالیوود است زندگی کرد و بزرگ شد.

 لئوناردو دیکاپریو
لئوناردو دیکاپریو

نام لئوناردو توسط مادر او و به خاطر نام لئوناردو داوینچی هنگامی که نقاشی این هنرمند را در ایتالیا مشاهده نمود بر او گذاشته شد.

قد او 183 سانتیمتر است.

وی در سپتامبر 2014 به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد

او بازیگری را در 5 سالگی با بازی در مجموعه تلویزیونی رامپر روم آغاز کرد اما به علت رفتارش از پروژه اخراج شد و پس از آن تصمیم گرفت تا تحصیلاتش را به طور جدی آغاز کند، او با بازی در فیلم زندگی این پسر در سال 1993 وارد سینما شد.

در همان سال با ایفای زیبای نقش یک معلول ذهنی در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را می‌خورد در کنارجانی دپ قرار گرفت که نمره‌اش کاندید شدن برای جایزه اسکار در سن نوزده سالگی بود. در سال 1996 دی‌کاپریو در نقش رومئو در فیلم رومئو و ژولیت حاضر گشت و سرانجام با بازی در فیلم تایتانیک در سال 1997 در کنار کیت وینسلت به فوق‌ ستاره‌ای در دنیای هالیوود تبدیل شد.

 لئوناردو دیکاپریو
لئوناردو دیکاپریو

او از سال 2000 تا 2005 با ژیزل بوندشن سوپر مدل برزیلی و از آن پس تا سال 2010 با بار رافائلی مدل اسرائیلی رابطه داشت.

لئو در سال 2012 با بلیک لایولی و در سال 2013 با مدل ارین هیثرتون رابطه داشته است.

دیکاپریو درسال 2014 رابطه ای چند ماه با یک مدل آلمانی به نام تونی گارن داشت وپس از آن شایعاتی مبنی بر رابطه او با خواننده مشهور باربادوسی یعنی ریحانا برسر زبان ها افتاد، پس از آن لئوناردو با مدلنینا آگدال دوست شد اما این رابطه هم سرانجامی نداشت.